...Witamy w FireFrog Media...

Torturą jaka zapewniamy naszym szyjom jest laptop. Ortopedzi biją na alarm w Europie -pozycja, w jakiej znajduje się ciało człowieka wpatrzonego w laptop jest dla całego kręgosłupa anormalna i absolutnie szkodliwa.

Naturalna pozycja ciała ludzkiego to taka, w której oczy znajdują się znacznie powyżej dłoni, a kręgosłup jest wyprostowany, a nie pochylony niemal nad kolanami. Przy innych czynnościach, przy wykonywaniu innych prac  nie pochylamy w tak niekorzystny sposób szyi na długi czas. Nie zdajemy sobie spraw z tego jak bardzo przyginamy głowę do ekranu, że aż dosłownie ta głowa boli, boli kręgosłup, odczuwamy sztywność ramion, a także nadgarstków, które stale znajdują się pod dziwnym, nienaturalnym kątem. Deformacja nadgarstków z kolei zagraża stanowi łokci, co w efekcie może prowadzić do trwałych zwyrodnień już w najbliższych latach, a potem bólem na starość.
Fatalnym nawykiem jest także trzymanie laptopa na kolanach- rozgrzane urządzenie przekazuje ciepło dolnym partiom ciała, co przypuszczalnie może być powodem niepłodności nie tylko u mężczyzn, ale też u kobiet.
Warto więc nie tylko przypomnieć sobie kilka prostych, z pewnością skutecznych sposobów na zapobieżenie bólowi i kłopotom spowodowanym użytkowaniem laptopów. Jeśli chodzi o rozwiązanie tanie i skuteczne: pod laptop dobrze jest podłożyć kilka książek, aby osiągnąć poziom oczu na wysokości poziomu monitora. Dobrym pomysłem jest także przypięcie dodatkowej klawiatury, która można mieć bliżej siebie, przez co wydłużymy odległość od monitora chroniąc oczy przed zmęczeniem.
Droższym, ale bardziej odpowiedzialnym rozwiązaniem jest zakup prawdziwego monitora, i używanie laptopa tylko jako jednostki centralnej. Duży ekran oddalony na zdrową odległość od oczu zapobiega ich zmęczeniu oraz oczywiście wpływa korzystnie na właściwą pozycję ciała. Nawet jeśli zdarza nam się pracować przy kawiarnianym stoliku często powinniśmy rozprostowywać ręce, odginać głowę do tyłu i prostować plecy.

Projekt POIG.01.04.00-30-196/12

Tytuł projektu: Zbudowanie prototypu innowacyjnego systemu rekomendacji zgodnych ze stylami użytkowników: FireStyle

Nr umowy: POIG.01.04.00-30-196/12-00

Wartość projektu: 14.949.474,00 zł

Udział Unii Europejskiej: 7.879.581,50 zł

Okres realizacji: 2013.01-2014.10

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

 

Wyniki badań

  • Zbiory rozmyte

    W przyszłości tu będziemy publikowali wyniki badań związanych z tymi zbiorami.

  • Eksploracja danych

    Filarem badań w projekcie jest rozbudowa algorytmów związanych z eksploracją danych i tu również pojawią się wyniki badań.

  • Funkcja podobieństwa

    Budowa reguł związanych z istnieniem pojęcia stylu będzie wymagała zbudowania funkcji podobieństwa obiektów i stylów.