...Witamy w FireFrog Media...

Nie musisz obawiać się kolejnego ataku nowych technologii i konieczności uczenia się ich - przyjazna kierowcy aplikacja wprowadza wszystko czego potrzebujesz  i wiedzie cię do celu.

Po tym jak zadomowiły w niemal każdym zakątku naszego życia nowe technologie są chętne wkroczyć również do naszych samochodów. Umieszczając aplikacje na smartfony na deskach rozdzielczych Apple CarPlay i Google Android Auto wywołują przyspieszenie w zakresie technologii nawigacji szybciej niż kiedykolwiek.
Android Auto i CarPlay działają podobnie. Kiedy przez USB podłączysz swojego smartfona do samochodu wyposażonego w kompatybilny system, deska rozdzielcza ujawnia aplikację, posiadającą zarówno funkcje  nawigacje i system kontroli audio. Ale jest to wersja na Androida albo iOS, z interfejsem w pełni dostosowanym do użycia w samochodzie. W celu ograniczenia rozpraszania kierowcy system udostępnia wyłącznie te parametry, które są niezbędne do bezpiecznego prowadzenia auta: nawigację, muzykę, połączenia telefoniczne i  widomości audio. 
Dostęp do wszystkich funkcji odbywa się przez ekran dotykowy, więc zarówno w obu systemach: Android  Auto i CarPlay wielką wagę przyłożono do  sprawnego zarządzania funkcjami przy pomocy głosu. Współprace a Androidem Auto rozpoczynamy od wydania głosem komendy "Ok Google", a Siri uruchamiasz włączając odpowiedni przycisk. Podczas jazdy możesz - używając jedynie głosu - na przykład zadzwonić do żony, podyktować tekst smsa czy wydać polecenie znalezienia drogi aby zawrócić.  Obie aplikacje umożliwiają także realizacje polecenia wyszukania ulubionej stacji w radio, jednak nie mają opcji połączenia z portalem społecznościowym.
Przez to, że uwaga kierowcy nie jest zwrócona na obsługiwanie potrzebnych funkcji, ponieważ może nimi zawiadywać głosem prowadzenie tak wyposażonego samochodu jest bezpieczniejsze. Przecież jeśli więc możesz nie tylko usłyszeć tekst smsa czy maila ale też podyktować odpowiedź unikasz pokusy nielegalnego pisania podczas jazdy.
Dobra wiadomość jest taka, ze systemy już działają na większości iPhone i Androidów, jeśli więc ściągniesz aplikację albo wiesz, ze samochód ma możliwość takiej aktualizacji po jej uruchomieniu zaktualizuje ustawienia i będzie gotowa do korzystania. Od 2015 r. niektóre samochody mają zainstalowaną funkcję umożliwiającą korzystanie z CarPlay: Hundai Sonata, Volvo XC90, Mercedes-Benz C-class, wkrótce mają dołączyć także Honda i Ferrari. Z kolei Android Auto można mieć w  Hundai Sonata, Volvo XC90, Kia Soul, Audi, GM i Hondzie. A to dopiero początek: 34 producentów aut deklaruje współprace przy wyposażaniu swoich samochodów w którąś z takich aplikacji lub w obie. Będzie też możliwe zastąpienie twojego odtwarzacza muzyki z kompatybilnym z Android Auto lub Apple CarPlay  albo z każdą z nich. Pioneer Electronics, że jego urządzenia będą współpracowały z CarPlay, a Alpine obiecuje, że kolejne produkty będą kompatybilne z CarPlay. 
Skoro tyle firm bierze udział w projekcie poprawienia komfortu jazdy - warto go wypróbować.

Projekt POIG.01.04.00-30-196/12

Tytuł projektu: Zbudowanie prototypu innowacyjnego systemu rekomendacji zgodnych ze stylami użytkowników: FireStyle

Nr umowy: POIG.01.04.00-30-196/12-00

Wartość projektu: 14.949.474,00 zł

Udział Unii Europejskiej: 7.879.581,50 zł

Okres realizacji: 2013.01-2014.10

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

 

Wyniki badań

  • Zbiory rozmyte

    W przyszłości tu będziemy publikowali wyniki badań związanych z tymi zbiorami.

  • Eksploracja danych

    Filarem badań w projekcie jest rozbudowa algorytmów związanych z eksploracją danych i tu również pojawią się wyniki badań.

  • Funkcja podobieństwa

    Budowa reguł związanych z istnieniem pojęcia stylu będzie wymagała zbudowania funkcji podobieństwa obiektów i stylów.