...Witamy w FireFrog Media...

 

 Yves Behar, założyciel i główny projektant Fuseproject, jest prawdopodobnie jednym z najbardziej wpływowych projektantów przemysłowych ostatnich 15 lat. Ten urodzony w Szwajcarii, osiadły w San Francisco projektant rozpoczął działalność w 1999 r., jego zleceniodawcami były takie marki jak Apple, General Electric, Prada, Puma, Samsung i Herman Miller.

Awangardowe pomysły Behara stanowią oś kampanii reklamowych przenośnych akcesoriów elektronicznych Jawbone, akcji charytatywnych Jeden Laptop dla Dziecka oraz platformy Ouya. W wywiadzie z dziennikarką Kate Betts mówi o swoich inspiracjach, frustracji i o tym, gdzie jego zadaniem należy szukać dobrych pomysłów. Behar twierdzi, ze jego źródłem inspiracji płynie z twórczości Picassa, dla niego burza mózgu, analiza koncepcji i szukanie właściwej  perspektywy jest procesem twórczym. Kreatywność projektanta jest pochodna obserwacji, eksperymentowania, kwestionowania, w ten sposób krok po kroku zbliża się do wypracowania koncepcji doskonałej. Największy wpływ na karierę Yvesa Behara mieli tacy twórcy jak Bruno Munari, Achille Castiglioni, Charles Eames, sporo też korzysta z pomysłów architektów takich jak Tadao Ando, Richard Rogers i David Adjaye, a jeśli chodzi o projektantów mody są to Rey Kawakubo, Issey Miyake and Martin Margiela. Każdy z wymienionych twórców opracował indywidulany, niepowtarzalny styl, wynikający z obserwacji świata, Behar podziwia to, że realizują je z wielką konsekwencją. Projektant pracuje obecnie nad projektem dla Hermana Millera Public Office Landscape, który ma łączyć elastyczność i możliwość współpracy. Ponad 70% pracy rozgrywa się w trakcie rozmów przy biurku, nad deską kreślarską, a przecież biurko nigdy nie było projektowane jako mebel przeznaczony do spotkań. Kolejny projekt przy współpracy z Jasonem Johnsonem nosi nazwę August Smart Lock i dotyczy elektronicznego klucza, dostępu do pomieszczeń bez użycia jakiegokolwiek przedmiotu, w taki sposób by nie została zachwiana kwestia bezpieczeństwa. Polami największej fascynacji Behara pozostają wciąż nowe technologie i wynalazki.  Jest szczęśliwy, że żyje w wieku tak dynamicznym pod względem zmian i dokonań, bo to pozwala na ożywianie jego pomysłów. Ważne jest to, że koncepcje, które tworzy niedługo potem znajdują się na rynku.

 

 

Projekt POIG.01.04.00-30-196/12

Tytuł projektu: Zbudowanie prototypu innowacyjnego systemu rekomendacji zgodnych ze stylami użytkowników: FireStyle

Nr umowy: POIG.01.04.00-30-196/12-00

Wartość projektu: 14.949.474,00 zł

Udział Unii Europejskiej: 7.879.581,50 zł

Okres realizacji: 2013.01-2014.10

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

 

Wyniki badań

  • Zbiory rozmyte

    W przyszłości tu będziemy publikowali wyniki badań związanych z tymi zbiorami.

  • Eksploracja danych

    Filarem badań w projekcie jest rozbudowa algorytmów związanych z eksploracją danych i tu również pojawią się wyniki badań.

  • Funkcja podobieństwa

    Budowa reguł związanych z istnieniem pojęcia stylu będzie wymagała zbudowania funkcji podobieństwa obiektów i stylów.