...Witamy w FireFrog Media...

Coraz nowocześniejsze sprzęty domowe mają zapewnić nam coraz wyższy komfort życia i coraz większą przyjemność z posiadania czasu wolnego. Ocena czy tak w rzeczywistości jest często wypada różnie, prawdą jest jednak, ze nowoczesne technologie nas wspomagają, nawet, gdy do ich obsługi musimy się na początku przyuczyć. Weźmy choćby gotowanie –najnowocześniejsze kuchnie pomagają w oszczędzaniu energii, jakby wyczuwając intencje gotującego, gdy pola grzewcze płyt indukcyjnych dostosowują poziom grzania i jego intensywność do temperatury naczynia, a niektóre także do wagi gotowanej potrawy.

Po ukończeniu gotowania płyta indukcyjna automatycznie zmniejsza swą moc, przez co utrzymuje naczynie w stałej temperaturze, a kiedy jest puste  - wyłącza się. Są też całe „inteligentne blaty”, które są nastawione na przewidywanie potrzeb konsumentów, czego przykładem może być blat kuchenny z materiału zwanego corianem (masa plastyczna zastępująca kamienne blaty), na końcu którego znajduje się monitor, który może służyć zarówno jako książka kucharska, jak też jako monitor telewizyjny czy tablet. Już istnieją blaty, które po zakończeniu pracy utylizują odpadki organiczna, a te nieorganiczne – prasują, przygotowując do segregowania.

Coraz bardziej popularne są też modułowe lodówki, które nie tylko potrafią sygnalizować  - przez internet – że dany produkt się skończył, albo, ze upływa jego data przydatności do spożycia. Lodówki modułowe zbudowane są w ten sposób, że każdy produkt trafia do odrębnego modułu, rodzaju szafki. Moduły z kolei można rozbudować albo redukować, zależnie od wielkości powierzchni jaka dysponujemy. Nie jest wykluczone, że niedługo to drony będą zaopatrywać lodówki. Z kolei w laboratoriach trwają prace nad „drukowaniem” jedzenia, na drukarkach w technologii 3D. Czy smak jedzenia też da się wydrukować? Przyszłość przynosi coraz to bardziej zaskakujące rozwiązania. Wystarczy tylko trochę elastyczności i otwartego umysłu, a będą nam one dobrze służyć.

Projekt POIG.01.04.00-30-196/12

Tytuł projektu: Zbudowanie prototypu innowacyjnego systemu rekomendacji zgodnych ze stylami użytkowników: FireStyle

Nr umowy: POIG.01.04.00-30-196/12-00

Wartość projektu: 14.949.474,00 zł

Udział Unii Europejskiej: 7.879.581,50 zł

Okres realizacji: 2013.01-2014.10

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

 

Wyniki badań

  • Zbiory rozmyte

    W przyszłości tu będziemy publikowali wyniki badań związanych z tymi zbiorami.

  • Eksploracja danych

    Filarem badań w projekcie jest rozbudowa algorytmów związanych z eksploracją danych i tu również pojawią się wyniki badań.

  • Funkcja podobieństwa

    Budowa reguł związanych z istnieniem pojęcia stylu będzie wymagała zbudowania funkcji podobieństwa obiektów i stylów.