...Witamy w FireFrog Media...

„Sto lat mody” Cally Blacman to propozycja niecodzienna. Książkowe wydanie okraszone jest pięknymi dużymi zdjęciami dokumentującymi ewolucje tej ważnej dziedziny życia, pokazana została poprzez konkretne projekty modowe. Wiele nazwisk znanych i nieznanych twórców i pionierów sztuki. Pozycja ta dokumentuje zdjęciami i  ilustracjami (ponad 400!!) najbardziej chyba niesamowity okres w historii mody, który cechowała największa różnorodność pomysłów i stylów od roku 1900 do czasów współczesnych.

Omówione są zarówno ubrania elit i zamożnych osób świata biznesu, sztuki i kultury (w tym gwiazdy filmowe), ale także zwykłe uniformy, zestawy sportowe, style uliczne i casual oraz haute couture. Wiek XX charakteryzowały wielkie przemiany w modzie zarówno damskiej jak i męskiej. Sztywne gorsety i niezmiennie klasyczne zestawy męskie z początku wieku ustąpiły miejsca swobodniejszym stylom, styl życia, a co za tym idzie również ubierania się kobiet i mężczyzn znacząco i nieodwracalnie zmieniły dwie wojny światowe. Pięknie obrazują ten okres zdjęcia. Lektura książki dosłownie potwierdza powiedzenia, że moda wciąż powraca. Obowiązkowa lektura dla tych, którzy interesują się modą, ale także dodatkowa lektura dla studentów historii i początkujących projektantów. Bogactwo zdjęć i ilustracji z pewnością zainspiruje również tych, którzy moda się bawią: blogerki, szafiarki i kwarcowe.

Projekt POIG.01.04.00-30-196/12

Tytuł projektu: Zbudowanie prototypu innowacyjnego systemu rekomendacji zgodnych ze stylami użytkowników: FireStyle

Nr umowy: POIG.01.04.00-30-196/12-00

Wartość projektu: 14.949.474,00 zł

Udział Unii Europejskiej: 7.879.581,50 zł

Okres realizacji: 2013.01-2014.10

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

 

Wyniki badań

  • Zbiory rozmyte

    W przyszłości tu będziemy publikowali wyniki badań związanych z tymi zbiorami.

  • Eksploracja danych

    Filarem badań w projekcie jest rozbudowa algorytmów związanych z eksploracją danych i tu również pojawią się wyniki badań.

  • Funkcja podobieństwa

    Budowa reguł związanych z istnieniem pojęcia stylu będzie wymagała zbudowania funkcji podobieństwa obiektów i stylów.