...Witamy w FireFrog Media...

Najważniejszym w roku wydarzeniem w branży modowej jest tzw. Fashion Week, czyli tydzień mody, poświęcony zaprezentowaniu projektantom i domom mody ich najlepszych z ostatnich kolekcji. Najbardziej liczące się na świecie trendseterskie pokazy odbywają się w danym sezonie najpierw w Nowym Jorku, kolejne w Londynie i w Mediolanie, ostatnie pokazy z liczących się w branży organizowane są w Paryżu.

Od stycznia do marca pokazywane są kolekcje na sezon Jesień/Zima następnego roku, a od września do listopada na sezon Wiosna/Lato. Takie wyprzedzenie wnika oczywiście z potrzeby udostępnienia prasie modowej i klientom oraz właścicielom sieci sklepów odzieżowych zapoznanie się z przyszłymi trendami. Na początku tygodnie mody były okazja do spotkań profesjonalistów tej branży, miały także charakter handlowy. Obecnie każdy taki tydzień jest wydarzeniem zarówno medialnym, artystycznym i edukacyjnym, bierze w nich udział wiele gwiazd ekranu, muzyków, ale także adeptów sztuki projektowania i celebrytów. Coraz częściej poza głównymi liniami kolekcji wystawiane są także dodatki: buty, torebki, nakrycia głowy, a nawet kosmetyki. Niektórym pokazom towarzyszą wystawy fotografii mody. Polską stolicą mody, w której organizowane są pokazy polskich i światowych projektantów jest  Łódź. Najbliższy pokaz Fashion Week w Polsce odbędzie się 22-30 marca 2014 r. w Krakowie.

Projekt POIG.01.04.00-30-196/12

Tytuł projektu: Zbudowanie prototypu innowacyjnego systemu rekomendacji zgodnych ze stylami użytkowników: FireStyle

Nr umowy: POIG.01.04.00-30-196/12-00

Wartość projektu: 14.949.474,00 zł

Udział Unii Europejskiej: 7.879.581,50 zł

Okres realizacji: 2013.01-2014.10

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

 

Wyniki badań

  • Zbiory rozmyte

    W przyszłości tu będziemy publikowali wyniki badań związanych z tymi zbiorami.

  • Eksploracja danych

    Filarem badań w projekcie jest rozbudowa algorytmów związanych z eksploracją danych i tu również pojawią się wyniki badań.

  • Funkcja podobieństwa

    Budowa reguł związanych z istnieniem pojęcia stylu będzie wymagała zbudowania funkcji podobieństwa obiektów i stylów.